Translate

piątek, 28 czerwca 2013

płytki drewnopodobne - część druga - imitacje desek

Wracam do tematu płytek drewnopodobnych i czas na część dotyczącą gresów imitujących deski naturalne bez żadnych wariacji, wygłupów kolorystycznych i efektów specjalnych (takich płytek dotyczyła część pierwsza, do której odsyłam zainteresowanych : płytki drewnopodobne - część pierwsza)

W dzisiejszym rankingu skupie się na płytkach, które mają wygląd najbardziej przypominający naturalne deski bez efektu postarzania i rustykalności (gresami imitującymi parkiety rustykalne zajmę się w części trzeciej)

Przedstawiam Wam nazwy, ceny i mój opis wybranych materiałów.
Tutaj również powtórzę, że nie mam ambicji pokazania wszystkich płytek drewnopodobnych, jakie zaistniały na naszym rynku. Wybrałam tylko te, które były interesujące ze względu na wygląd lub cenę. Pominęłam w związku z tym całą masę materiałów, na które możecie natknąć się w sklepach, ale uważam, że nie warto fotografować i opisywać czegoś, czego nie polecałabym klientom. Mogłam tez coś interesującego ominąć - cóż , wtedy proszę o komentarze i sprostowania pod artykułem.

1. JAKOŚĆ, WYGLĄD, DOBRA CENAproducent: COLORKER
nazwa płytki : eternal wood
kolory: 4 kolory (w tym szary i antracyt)
wymiary : 14,5 x 80,3cm. , 22 x 80,3 cm.cm.
cena : około 200zł/m2 . (cena zależy od  kursu waluty i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : płytki w rewelacyjnej cenie!! Bardzo wysoka jakość w połaczeniu z pięknym wyglądem idealnie imitującym dechy. Miałam okazję wykorzystać tą "deskę" w swoich realizacjach. Można je obejrzeć pod tymi dwoma linkami: Colorker plus szarośćColorker na dziewczęco. Klienci byli bardzo zadowoleni z efektu - płytka zdała egzamin. jest to gres rektyfikowany , barwiony w masie, najwyższej jakości.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : sklep Greston2. JAKOŚĆ, WYGLĄD, DOBRA CENA
producent: COLORKER
nazwa płytki : Tundra
kolory: 3
wymiary : 14,5 x 89,3cm. 22 x 89,3cm. 44,5x89,3cm.
cena : około 200zł/m2 . (cena zależy wymiaru płytki, od  kursu waluty i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : W tej serii płytki imitują deski lekko wypłowiałe, poszarzałe, w naturalnej kolorystyce z widocznymi słojami. Najciemniejsza z nich ma charakter rustykalny, ale pozostałe są spokojne. Płytka barwiona w masie, rektyfikowana.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : sklep Greston


3. WYGLĄD, BARDZO DOBRA CENA ! (przynajmniej w tym momencie)
producent: Cerdisa Ceramiche
nazwa płytki : Hamptons (?) - nie znalazłam ich na stronie producenta , ale w sklepie są :) Producenta ma dwie inne serie : Legnotech i Chalet - ładne, ale nie znam cen i nie widziałam ich na żywo.
kolory: 4 (ask - szary, white - biały, teak, walnut - orzech)
wymiary : 24,8 X 100 cm.
cena : około 189 zł/m2 . (cena zależy od  aktualnych promocji i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę oraz sklepy. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : Nowa seria płytek w bardzo atrakcyjnej cenie biorąc pod uwagę, że płytka jest rektyfikowana i barwiona w masie. Wygląda bardzo naturalnie i płytki w tej kolekcji mają ładne, jasne kolory.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : sklep ARCER


4. WYGLĄD !!!, JAKOŚĆ, ORYGINALNOŚĆ
producent: bardzo innowacyjna i nowatorska fabryka włoska VIVA
nazwa płytki : STATALE 9 - to jest seria, ktora do płytki podstawowej proponuje niesamowity industrialny dekor - mozecie zapoznać się z nimi tutaj. Płytka podstawowa w tej serii jest jednak bardzo naturalna i bez "udziwnień"
kolory: 2
wymiary : 20x120cm, 15x120cm.
cena : około 299 zł/m2  (katalogowa 518zł/m2) (cena zależy od  aktualnych promocji i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę oraz sklepy. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : Całkowita nowość 2013roku. Przepiękna płytka, matowa, lekko szorstka, tak drewniana, że czujemy jak drzazgi wchodzą nam w stopy ;) polecam bardzo !! Płytka to oczywiście gres rektyfikowany barwiony w masie.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : MIRAD


5. WYGLĄD !! JAKOŚĆ ! 
producent: IRIS
nazwa płytki : e-wood
kolory: 5
wymiary : 90 x 22,2cm, 90 x 15 cm. , 90 x 11 cm.
cena : około 399 zł/m2  (cena zależy od  aktualnych promocji i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę oraz sklepy. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : Całkowita nowość z zeszłego roku. Przepiękna płytkamatowa, lekko szorstka, idealnie wprost imitująca deskę surowego drewna. Gres rektyfikowany, barwiony w masie. Uwielbiam tą kolekcję !
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : MIRAD


6. WYGLĄD !! JAKOŚĆ ! RÓŻNORODNOŚĆ !! 
producent: ARIOSTEA
nazwa płytki : High- tech Woods , High- tech Legni
kolory: 20 !!
wymiary : 120x15, 120x20, 120x30, 60x10cm.
cena : około 399 zł/m2 (katalogowa 571zł/m2) (cena zależy od  aktualnych promocji i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę oraz sklepy. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis :  płytka idealnie wprost imitująca deski parkietowe.. Gres rektyfikowany, barwiony w masie. Ogromna różnorodność kolorów do wyboru i wszystkie świetnie naśladujące prawdziwe drewno. To jest kolekcja, ktorą moge polecać z czystym sercem. Świetna.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : MIRAD7.
producent: Serenissima
wymiary :15,7 x 97, 11,7 x 97, 23,7 x 97, 11,7 x 47,8 , 15,7 x 47,8 cm.
cena : od 200- 260zł/m2 zł. (cena zależy od formatu płytki oraz kursu waluty i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : bardzo ładne płytki drewnopodobne. Realizowałam niedawno łazienkę z tych płytek w kolorze castagnio i efekt był piorunujący !! Jak tylko będę mieć zdjęcia, to podam link. Polecam tą kolekcję
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : Yeti


8. JAKOŚĆ, WYGLĄD
producent: Atlas Concorde
nazwa płytki : Etic
kolory: 6
wymiary : 22,5x90 - 15x90 - 11x90 cm.
cena : około 300 zł/m2 . (cena zależy od zamawianej ilości, wymiaru płytki, od  kursu waluty i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : piękne płytki drewnopodobne zciekawą fakturą widoczną na zdjęciu poniżej. Kolory idealnie imitujące parkiety drewniane.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : sklep Greston


9.
producent: Ceramica Astor
nazwa płytki : Planks
kolory: 4 (almond, pearl, chestnut, chocolate)
wymiary : 14,4 x 100cm.
cena : około 299 zł/m2 . (cena zależy polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę i aktualnych promocji. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : piękne płytki rektyfikowane o wyraźnym rysunku słojów, matowe, w bladej kolorystyce, ciekawe.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : Arcer


10.
producent: Apavisa
nazwa płytki : apavisa Vintage
kolory: w całej serii Vintage jest 6 kolorów, ale 3 z nich to niebieski, czerwony i zielony (i o nich pisałam tutaj) pozostają więc 3 kolory naturalne : biały, szary i beż.
wymiary : 9x90cm, 15x90cm., 45x90cm.
cena : od około 299 do 380zł. (cena zależy od formatu płytki oraz kursu waluty i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : płytki w kolorach białym, szarym i beżowym pięknie imitują naturalne deski. Słoje są widoczne, ale nie przesadnie wyeksponowane. Faktura płytki jest matowa, co dodaje jej naturalności. Kolekcja eksponowana jest w zestawie z płytkami w intensywnych kolorach czerwieni, zieleni i ultramaryny, ale jeśli ktoś szuka imitacji deski w jej bardziej codziennej kolorystyce, to 3 wymienione na początku kolory świetnie się do tego nadają.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : sklep Greston
t r a c ę  j u ż   s i ł y  -  t y l e   t e g o   j e s t ! ! !    -   ale lecę dalej . . . .  :
11.
producent: REX
o tych płytkach pisałam dużo tutaj , więc odsyłam do tego zestawienia, a poniżej już w skrócie :
nazwa płytki :
tajga
selection oak
Le Essenze 
cena : sprawdzę niebawem.
opis : wysokiej klasy płytki drewnopodobne. Jedne z pierwszych tego typu płytek na rynku. Mnóstwo wzorów, kolekcji i możliwości doboru wymiaru i koloru. 
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : DBM


12.
producent: COLORKER
nazwa płytki : New Habitat
kolory: 7
wymiary : 14,5 x 59,5cm. 22 x 89,3cm.
cena : około 155 do 200zł/m2 . (cena zależy wymiaru płytki, od  kursu waluty i polityki sprzedaży prowadzonej przez fabrykę. W ostatnim czasie część fabryk mocno obniżyła ceny swoich najdroższych serii. Ceny, które tutaj podaje są orientacyjne i należy i nie należy traktować ich jako wiążącej oferty sklepu)
opis : ta seria nie należy do płytek, które polecałabym najbardziej, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dłuższe "deski" mają tą sama cenę co seria eternal wood, ktora jest jakokściowo znacznie lepsza (barwiona w masie) i wygląd ma ciekawszy. Jest to jednak ładna płytka drewnopodobna z dużym wyborem kolorów, więc może ktoś sobie ta wlaśnie płytke upodoba.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : sklep Greston13.
producent: Apavisa
nazwa płytki : Oak
kolory: 3
wymiary : 60x120, 20x120cm.
opis : płytki drewnopodobne o wyglądzie poprawnym, ale mało ciekawym. Nie robia dużego wrażenia, choć nie ma sie do czego przyczepić. Może jest to kwestia bardzo gładkiej, "płytkowej" powierzchni płytki. Zdecydowanie bardziej polecam w tym wypadku Colorkera.
miejsce gdzie można płytkę zobaczyć/ kupić : sklep GrestonNa razie tyle. Mam nadzieję, że znaleźliście tu coś dla siebie. W przygotowaniu mam jeszcze temat o płytkach drewnopodobnych polskich producentów oraz o płytkach drewnopodobnych o wyglądzie postarzanych desek (rustykalnych). 
Będę wdzięczna za komentarze i informacje o produktach, które znacie i uważacie za interesujące, a nie znalazły się w moim zestawieniu.

Zapraszam ponownie :)


11 komentarzy:

 1. Witam wszystkich - chciałbym poruszyć kwestię, jak sądzę lidera pod względem zadaniowym na rynku imitacji drewna o niespotykanej dotąd funkcjonalności tego przedsiębiorcy. Mam na myśli imitacje "PLASTMAKER"i dziwi mnie, że administrator go tu pominął ;)- Chodzi o to, że producent ten w swej niespotykanej nigdzie indziej na rynku gamie materiałów dekoracyjnych oferuje w demokratycznych cenach, mnogości materiałów na jakich są wykonane imitacje drewna w postaci: desek elewacyjnych, profili dekoracyjnych drewnopodobnych,belek rustykalnych,paneli, płytek elastycznych okładzin fasadowych i szeregu innych wykonywanych zawsze na wymiar względem potrzeb zamawiającego. Jestem osobą, która współpracuje z tym przedsiębiorcom i mój wpis może się wydawać mało obiektywny, więc dam tez trochę krytyki - W ofercie Plastmakera są i rzeczy wykonane z tanich materiałów oraz wyjątkowo dobrych - wszystko zależy od ceny oraz oczekiwań w zakresie zastosowania. Jedno jest pewne - funkcjonalność, elastyczność i wielozadaniowość wykonanych przez nich materiałów jest bezkonkurencyjna i nie ma sobie równych. Pozdrawiam Piotr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam!
  również jestem pod wrażeniem produktów plastmakera,
  mam już w dwóch miejscach w domu (belki na sufit i oscieznice wejsc) i juz planuje kolejne (panele na sciane)

  OdpowiedzUsuń
 3. może dlatego że autor wypowiada się na temat płytek ceramicznych a nie styropianowych. ja natomiast nie widzę tu Rovere My Way, uważam że Giallo jest bardzo przyzwoite za swoją cenę

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie płytki to bardzo fajne rozwiązanie. Zastosowałem je podczas remontu mieszkania i jestem bardzo zadowolony. Na pewno mogę je polecić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe te płytki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłem nastawiony sceptycznie to tego typu płytek, a konkretnie ich jakości, ale przekonałem się, że nie jest ona wcale zła i moje podejście uległo zmianie, tym bardziej że płytki świetnie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie płytki to świetne, budżetowe rozwiązanie, a ich jakość nie jest przecież wcale zła

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny wpis. Wykorzystałem podobne płytki w moim domu i jestem z nich zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 9. PLASTMAKER to masakra. Owszem nadaje sie to na elewacje i to z daleka... jedna deska moze jeszcze przypomina deskę, ale cala sciana to jakas wymoszczona bomba - po prostu deska z napisem na czole : IMITACJA

  OdpowiedzUsuń
 10. Przy ogrzewaniu podłogowym na pewno świetnie się sprawdzą:) Ja teraz urządzam z https://krzemien.com.pl/news/umywalka-nablatowa-czy-wpuszczana swoją łazienkę

  OdpowiedzUsuń
 11. Te płytki to prawdziwy hit. Prezentują się wspaniale i są dużo wytrzymalsze od drewna.
  https://podlogi24.net/

  OdpowiedzUsuń